Redaktorzy

Anna Chodacka

Redaktor Prowadząca

DSC_8998

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Krakowie od trzech lat. Również od trzech współpracowniczka Gazety Wyborczej i portalu Gazeta.pl. Dziennikarka mediów specjalistycznych w dziedzinie sportu, nowych mediów, wnętrzarstwa, korespondentka mediów polonijnych w Wielkiej Brytanii.

Szefowa działu marketingu w pierwszej w Polsce i najpopularniejszej obecnie księgarni wysyłkowej oraz wydawnictwa Sendsport, zajmującego się sprzedażą książek sportowych.

Zawodowo zainteresowana nowymi technologiami, piłką nożną, designem oraz tematyką społeczną, zwłaszcza sytuacją osób niepełnosprawnych. Laureatka ogólnopolskiego konkursu ELIOS 2010, organizowanego przez komitet Olimpiad Specjalnych.

Zafascynowana kinem, głównie gangsterskim, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Martina Scorsese, znawczyni polskiego (i nie tylko) świata show biznesu, wielbicielka muzyki lat 80., zgorzała fanka pióra Jeremiego Clarksona i show Jimmiego Kimmela.

Uwielbia (teoretycznie i praktycznie) taniec współczesny. Ceni sobie szczerość, szerokim łukiem omija ludzi z przerośniętym ego. U ludzi lubi poczucie humoru, zwraca uwagę na ludzi, którzy mają do siebie dystans. Zawsze stawia na konkrety. Jej życiowe motto to cytat z filmu „Chłopaki nie płaczą”: „Odpowiedz sobie na jedno zaj…, ale to zaj… (tu wstawiamy synonim słowa bardzo:) ważne pytanie. Co lubię w życiu robić? I zacznij to robić.”

 

 

Aneta Zadroga

Redaktor Kreatywna

aneta-zdjecieOd ponad 4 lat redaktor naczelna EksMagazynu – jedynego drukowanego damskiego Playboy’a w Europie, wydawca internetowych mediów lifestyle’owych, autorka powieści dla kobiet. Przez ponad dziesięć lat dziennikarka i publicystka „Gazety Wyborczej”, wcześniej związana z radiem TOK FM. Korespondentka zagranicznych mediów informacyjnych, autorka artykułów, raportów i analiz dla portali specjalistycznych w dziedzinie nowych technologii i wnętrzarstwa. Jej zawodowe zainteresowania zaczynają się na szeroko pojętej tematyce społecznej, związanej m.in. z rynkiem pracy, mniejszościami seksualnymi, sytuacją kobiet w Polsce, poprzez tematykę gospodarczo – ekonomiczną, na wydarzeniach kulturalnych kończąc. Dwukrotnie nominowana do nagrody Małopolskich Dziennikarzy. Laureatka ogólnopolskiego konkursu „Życie w Twoich oczach”. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Prywatnie wielka miłośniczka dwóch kółek. Teoretycznie od dzieciństwa, praktycznie – od dziesięciu lat. Oprócz ryku motocyklowych silników i szerokości na trasie, bardzo lubi wysokie szpilki, capoeirę, jazdę konną i mazurskie jeziora. Kocha kino, szczególnie w wydaniu Quentina Tarantino, Tima Burtona, Martina Scorsese i Pedro Almodóvara. W wolnych chwilach sięga po felietony Umberto Eco, prozę Bruno Schulza i Dostojewskiego, a czasami po wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Kocha „Mistrza i Małgorzatę”. Zafascynowana kulturą masową, zwłaszcza pop artem i jego ojcem – Andym Warholem. Urzeczona Gdańskiem, Barceloną i Lwowem, zakochana w Nowym Jorku, Sycylii i krajach Ameryki Południowej.