Happy young woman working out with dumbbell

Sposoby na przywrócenie jędrności ramionom

Nazywane są przewrotnie motylkami, falbankami, firankami lub pelikanami. Pod tymi wdzięcznymi hasłami kryje się jednak rzecz absolutnie niewdzięczna i uporczywa: zwisy z tyłu ramion. Co z nimi zrobić?

To typowo kobiecy problem. Nie dlatego, że tylko kobiet dotyka, po prostu u mężczyzn te partie ciała nie są tak istotne i obwisła skóra nie przeszkadza tak bardzo. Tymczasem panie często eksponują ramiona i chciałyby wyglądać w tym miejscu jak najlepiej.

Zjawisko może dotyczyć każdej z nas, nawet w młodym wieku, oraz o różnej budowie ciała w szczególności po spadku wagi ciała. Co z nimi zrobić, jak nadać im jędrność? Metod jest kilka, w zależności od stopnia zaawansowania problemu.

Proste sposoby na modelowanie ramion

W dbaniu o skórę ramion pomocne będą preparaty nawilżające i ujędrniające. Odpowiedni balsam sprawi, że skóra będzie rozświetlona i odżywiona, a peeling wykonywany raz w tygodniu zlikwiduje martwy naskórek oraz sprawi, że aplikowane kosmetyki lepiej się wchłoną.

Równie ważna jak pielęgnacja, jest gimnastyka. Jednymi z popularniejszych metod kształtowania ramion są ćwiczenia z hantlami czy podciąganie na drążku. W walce przed zwisającymi ramionami skuteczne też jest pływanie motylkiem oraz pompki.

Dla zwolenników lżejszych form aktywności polecany jest aerobik, ćwiczenia cardio z użyciem odpowiednich obciążników. Przy takich ćwiczeniach spalanie większej ilości tłuszczu z ramion jest gwarantowane, a co istotne – efekty widoczne już po zaledwie tygodniu.

Jeśli jednak zmiany w wyglądzie naszych ramion postępują szybko i w krótkim czasie stają się zaawansowane, warto odwiedzić klinikę urody i skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Dostępne są procedury medyczne, które ujędrniają, wspomagają proces modelowania i kształtowania ramion. To tak zwana kosmetologia hi-tech, która w połączeniu z treningiem siłowym wzmacniającym tylną część ramion może napiąć skórę i skutecznie pozbyć się nieestetycznych firanek.

Obwisła skóra ramion to przede wszystkim problem estetyczny, który przekłada się na samopoczucie. To część ciała, którą najczęściej odsłaniamy latem, ale też podczas uroczystych okazji. Warto więc zadbać o to, aby prezentowała się jak najlepiej.

Źródło: Zaza Media