biegacze-1

Przygotuj się i biegnij. Dla siebie i dla bezdomnych

Sport to nie tylko zdrowie, może też być realną pomocą dla ludzi i lekcją życia dla pomagających. Jeśli nie boisz się wyzwań sportowych, to i temu społecznemu podołasz! W Krakowie trwają przygotowania do 15. Półmaratonu Marzanny, w ramach którego wystartuje drużyna Dzieła Pomocy Ojca Pio. Pojawisz się z nimi na starcie 18 marca?

Zima powoli odchodzi, czas wziąć się za ruch na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że wraz z wiosną często zapominamy o istotnym społecznym problemie: bezdomności. W myśl okrutnej zasady „już nie zamarzną, niech sobie radzą”. Tak nie musi być. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio chce szczególnie głośno mówić o bezdomności właśnie pod koniec zimy – a ma temu służyć bieg w XV Półmaratonie Marzanny lub Krakowskim Biegu z Dystansem na 10 km.

Wystarczy, że jako uczestnik Półmaratonu wstąpisz do drużyny Dzieła. Każdy z biegaczy uczestniczący w „Dziełowej drużynie” otrzyma specjalną koszulkę z wymownym hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.

Obecnie trwają zapisy do drużyny, które pozostaną otwarte do niedzieli, 11 marca. Każdy kto chce nadać swojemu występowi w Półmaratonie większy sens i pobiec dla osób bezdomnych, może zgłosić swoją gotowość:

W tym roku akcja biegowa wpisze się w kampanię społeczną NIESTYGMATYCY.PL (www.niestygmatycy.pl) prowadzoną w ramach Jubileuszowego Roku Ojca Pio. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem stygmatyzacji osób bezdomnych oraz próba przełamania krzywdzących stereotypów, które często utrudniają ludziom bez domu powrót do samodzielnego życia.

– Do drużyny może dołączyć właściwie każdy! Niech włożony w treningi i bieg wysiłek pomoże popatrzeć nam na ciężki los osób bez domu, które każdego dnia mijamy na naszej drodze do szkoły, pracy czy w czasie joggingu – mówi Ewa Korbut, koordynator biegowej inicjatywy „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.